Domowy test na HIV

Siostry Nieustającej Przyjemności zajmują się edukacją i profilaktyką chorób przenoszonych drogą płciową od ponad 40 lat. Już w 1981 roku wydaliśmy pierwszą na świecie ulotkę 'Play Fair’. Obecnie zajmujemy się testowaniem STI, w szczególności HIV.
Opakowanie testu do samodzielnego wykonania
Proponujemy testy na HIV do użytku domowego – do samodzielnego wykonania. Dostarczane przez nas testy znajdziesz w kilku miejscach w Poznaniu. Projekt darmowych testów do samodzielnego wykonania jest projektem pilotażowym dzięki WHO. Aby był kontynuowany musimy oszacować zapotrzebowaniew ramach różnych grup docelowych. W tym celu prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety podczas pobierania testu. Po wypełnieniu, zegnij kartkę w połowie i zaklej. Następnie oddaj obsłudze.

Obecnie testy są dostępne w:
Lokum Stonewall
Sauna Amigo
Kino Pokusa
Klub Dark Angels
Klub Come Back
Punkt PKD w Poznaniu
Jeśli myślisz, że powinny być dostępne też w innych miejscach, napisz: mary.read@siostry.org.pl

Każdy test zawiera instrukcję w języku polskim, angielskim oraz czeskim. Zobacz także film instruktażowy:

Test, który proponujemy jest błyskawicznym testem III generacji. Potrafi wykryć zakażenie HIV już po 3 tygodniach, jednak pamiętaj, aby wykluczyć zakażenie, test III generacji należy wykonać 12 tygodni po ryzykownej sytuacji.
Co jeśli test zareaguje? To sa testy przesiewowe o wysokiej czułości, tak aby nie przegapić żadnego zakażenia. Reaktywny wynik trzeba jednak potwierdzić. Test potwierdzenia możesz wykonać w kilku miejscach.
Zalecamy Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne. W Poznaniu taki punkt znajduje się przy ul. Mickiewicza 5/4. Czynny jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16-20. PKD w innych miastach znajdziesz tutaj.
Inną możliwością jest Przychodnia Stonewall, w której możesz zrobić kompletny przegląd podwozia.