Siostra Mary Read

Siostra Mary Read Okres kandydacki rozpoczęła dnia 13 listopada 2016 roku w klubie DarkAngels. Chęć wstąpienia do zgromadzenia złożyła na ręce Siostry Daphne – przełożonej jednego z domów berlińskich.

Pierwszy raz jako Postulantka manifestowała podczas dorocznego spotkania świątecznego w Berlinie. Tutaj przyjęła imię Siostra Mary Read. (4 grudnia 2016)

Mary Read była jedną z bardziej Queerowych postaci okresu wczesnego oświecenia.

Podczas finałowej imprezy Queerowego Maju roku 2017’go, Mary Read została Nowicjuszką. Siostry z Krakowskiego Domu Sióstr Nieustającego Pobłażania zakończyły jej okres postulancki dnia 13 maja 2017.

Pierwsz manifestacja nowicjuszki miała miejsce podczas Parady równości 3 czerwca 2017. Jako 'Novice Project’ Siostra Mary Read postanowiła rozpowrzechnić główne idee, oraz zwiększyhć rozpoznawalność Sióstr w Polsce. Projekt zakończył się sukcesem, mimo opuszczenia w roku 2018 jednego z Marszy Równości. Siostra była na wszystkich waznych wydarzeniach w Polsce. Siostra w tym okresie odwiedzała wielokrotnie Berlin, ale też Londyn. Pracz Siostry nie polega tylko na manifestowaniu, ale tez na szeregu projektów wokół zagadnień LGBT i chorób przenoszonych drogą płciową. Siostra prowadziła kilka party-workingów, współpracowała z tej okazji z innymi polskimi organizacjami. W 2018 roku otworzyła poradnie PrEP w Poznaniu.

Kolejny etap – Black Veiling odbył sie 2 marca w klubie Dark Angels w Poznaniu – w Międzynarodowy dzień ratowania kotów. Ślubów udzieliła Siostra Suzette, w ceremionii brała udział mama Siostry Mary – Zofia.

Mary Readangielska piratka, urodzona pod koniec XVIIw w Londynie. Aby dostać się do wojska, a następnie na statek Mary musiała przebierać się za mężczyznę. W roku 1719 statek handlowy na którym płynęła zaatakowali piraci. Pośród piratów była inna piratka – Anne Bonny, również przebrana w męskie ubrania. Dziewczyny zakochały się nie wiedząc że są kobietami. Później gdy prawda wyszła na jaw stanowiły załogę razem z Calico Jackiem. W roku 1720 zostali pojmani i osądzeni. Ponieważ obie były w ciąży, uniknęły stryczka. Mary Read zmarła niestety chwile później w więzieniu. (Więcej na wikipedii)