Jak zostać Siostrą

Jeśli chciałbyś zostać Siostrą zgłoś się do jednej z Misji . Najlepiej do najbliższej misji. Możesz napisać na adres: mary.read@siostry.org.pl

Bycie Siostrą Nieustającej Przyjemności jest bardzo satysfakcjonującą, ale tez czasami ciężką pracą. Możesz zostać Siostrą, Bratem lub Strażnikiem. Do przejścia masz kilka etapów:

  • Po zgłoszeniu się do Misji zostaniesz Kandydatką. Jako kandydatka poznasz inne Siostry, będziesz uczestniczyć w spotkaniach, oraz obserwować siostry podczas manifestacji. Podczas obserwacji zobaczysz czy chcesz być Siostrą. Poznasz tez Siostrę od Nowicjuszek, która zdecyduje o Twoim wstąpieniu do Zakonu.
  • Następny etap to Postulat.  Jako postulantka ubierasz się na czarno, możesz malować twarz na biało, jednak użyć tylko jednego koloru do makijażu. Jako nakrycie głowy używasz białego płótna zasłaniającego włosy. Podczas tego okresu powinnaś uczestniczyć w trzech manifestacjach, razem ze starszymi Siostrami. Nie masz jeszcze praw głosu w Misji. Okres ten trwa zwykle około pół roku, podczas którego poznajesz historię Zakonu.
  • Ostatnim etapem przed pełnym członkostwem jest Nowicjat. Jako nowicjuszka zakładasz pełne nakrycie głowy, jednak tylko z białym welonem. Habit w kolorze czarnym, lub białym. Możesz używać rożnych kolorów do makijażu, jednak bez zbędnych świecidełek. Podczas Nowicjatu wykonujesz specjalny projekt. Przez okres min pół roku powinnaś uczestniczyć w trzech manifestacjach. Za specjalna zgoda matki przełożonej, możesz uczestniczyć w manifestacjach samodzielnie, oraz udzielać błogosławieństw – jeśli żadna z pełnych Sióstr nie jest dostępna.
  • I na końcu, po decyzji Rady Misji, zostajesz Pełna Siostrą, tzw. Black-veiled. Możesz nosić dowolny kolor welona i habitu. Do makijażu używać dowolnych kolorów i ozdób. Ceremonia nazywana 'Black-veiling’ jest tu niezbędna. Jako pełna siostra masz pełne prawa manifestować, jak również udzielać błogosławieństw.

Obecnie Siostrą lub Bratem może zostać każdy, niezależnie od płci, wyznania, czy innych czynników.