Bingo z Siostrami

Historia Bingo LGBT zaczyna się w październiku 1980 roku, wówczas Siostry z ledwie rocznym stażem postanowiły przejąć tradycję amerykańskich kościołów w organizowaniu charytatywnego bingo. Podczas tego pierwszego wydarzenia zbierano na kubańskich uchodźców-gejów. Tamto wydarzenie było umiarkowanym sukcesem, Zakon Sióstr Nieustającej Przyjemności miał dopiero rok, nie był jeszcze powszechnie znany. Od tego wydarzenia, idea Bingo w społeczności LGBT zaczęła się upowszechniać, obecnie mamy regularne Bingo w wielu miastach, organizowane przez różne queerowe środowiska. W Poznaniu regularnie organizowane w Punto.

Aby przypomnieć trochę źródła, w 40-lecie Zakonu zapraszamy na specjalną edycję, która podobnie jak te pierwsze będzie wydarzeniem charytatywnym. Będziemy zbierać na Fundacja Cicha Tęcza – organizację zajmującą się środowiskiem LGBT wśród osób Głuchych, mamy nadzieję wspomóc projekt testowania HIV i innych STI osób Głuchych. Zabierzcie drobne, kupony będą dostępne za wrzucenie datków do puszki.

Bingo poprowadzą Siostry z Domu Berlińskiego – Siostra Daphne, Siostra Suzette, oraz Siostra Mary Read z misji poznańskiej. Będą też postulantki z Warszawy Jeannine Brahm oraz Venus Anus.